Přehledná interaktivní mapa.

Kalendář
červen 2020
TPoÚtStČtSoNe
23
1
2
3
4
5
6
7
24
8
9
10
11
12
13
14
25
15
16
17
18
19
20
21
26
22
23
24
25
26
27
28
27
29
30
Počasí

Začínáme

1. července 2017

pict

Video o Tolštejnském panství

 

 

jste zde: czeVandrováníPravidla hry

Pravidla hry

29.11.12 11:58 | admin | 5452x

Vandrovníci

Pravidla hry

Motto:                                    Vandrujte, razítka sbírejte

            a staňte se členem Rytířské družiny pána Albrechta Berky z Dubé!

1. Organizátorem hry Vandrování po Tolštejnském panství (dále jen „VPTP“) je MAS Šluknovsko s provozovnou v Jiřetíně pod Jedlovou.

 

2. Hra je určena všem zájemcům (dále jen vandrovníkům) bez věkového a jakéhokoliv dalšího omezení, tedy i cizincům.

 

3. Účastník hry sbírá razítka do Vandrovního pasu Tolštejnského panství (dále jen pas TP). Zvyšující se počet razítek mu umožňuje postupovat v rámci společenského žebříčku.

Otisk razítka je povinen do pasu držiteli pasu otisknout poskytovatel služeb zapojený do naší hry uvedený v každoročně aktualizovaném seznamu, který je součástí balíčku TP. tj. pas, mapa a pravidla hry, a to po té, co vandrovník u tohoto poskytovatele utratí alespoň nějaký peníz za zboží nebo službu.

 

4. Povyšovací dekrety panoš a zeman obdrží vandrovník pouze v případě, že prvních 12, resp. 36 razítek hry Vandrování po Tolštejnském panství bude v pasu originálních (žádné nebude stejné), zbývajících 36 razítek potřebných k získání dekretu rytíře se již může opakovat, ale jenom tak, že na zbývajících šesti stránkách se nesmí mezi 6 razítky na jedné stránce objevit dvě stejná razítka hry VPTP.

            V případě předložení dle právě zmíněných podmínek pasu zaplněného  razítky  hry VPTP (72+2) na IC v Jiřetíně pod Jedlovou, získá držitel věcný dar.

 

5. Společenský žebříček:

a)      Vandrovník Tolštejnského panství (každý návštěvník regionu)

b)      Poddaný Tolštejnského panství (po zaplnění minipasu 6 různými razítky hry VPTP)

c)      Panoš Tolštejnského panství (po zaplnění pasu TP 12 razítky hry VPTP))     

d)       Zeman Tolštejnského panství (po zaplnění pasu TP  36 razítky hry VPTP)

e)      Rytíř Tolštejnského panství (po zaplnění pasu TP 72 razítky hry VPTP)

f)      Člen Rytířské družiny pána Berky z Dubé se stává ten:

     I)      kdo splní bod 4 těchto pravidel

    II)      kdo na stránce pasu TP s názvem „Pohádková země, říše, panství, království v České a Slovenské republice“ bude mít otisk 2 takovýchto razítek.

 

A po té co: je pasován na  nejbližších Tolštejnských slavnostech samotným pánem Berkou z Dubé zavěšením medaile z upravené-ho kovu na krk rytíře.

Postup ve společenském žebříčku je možný pouze po získání předchozího stupně (Panoš - Zeman - Rytíř).

 

6. Člen rytířské družiny pána Berky z Dubé má volný vstup na všechny akce pořádané MAS s tím, že při akci musí medaili nosit zavěšenou. MAS je povinna členy družiny zvát písemně.

 

7. Jakmile vandrovník ve svém pasu zaplní razítky příslušnou část pasu nutnou pro vydání společenského povyšovacího dekretu, může si v Informačním centru TP v Jiřetíně pod Jedlovou na základě předložení pasu osobně vyzvednout povyšovací dekret, případně si jej nechat zaslat, po té co svůj  pas pošle k zápočtu do stejného IC, ten mu bude po té vrácen i s příslušným dekretem zpět.

 

8. Druhy Vandrovních pasů:

a) Vandrovní minipas Tolštejnského panství (je k dostání zdarma u komerčních i nekomerčních poskytovatelů služeb v cestovním ruchu, ubytovacích zařízení regionu a IC /mýtech/, zapojených do Vandrování)

 -malý jednoduchý pas na 6 různých razítek hry VPTP má odtrhávací část s nápisem sleva   25% 

-25% sleva na vandrovní pas TP bude poskytnuta pouze při zaplnění minipasu 6 různými razítky hry VPTP a odevzdání registrační karty (budeme  preferovat elektronickou adresu - není však podmínkou).

b) Vandrovní pas Tolštejnského panství se 72 okénky na razítka. Jeho postupné zaplňování razítky umožňuje společenský postup od Panoše k Rytíři až po člena Rytířské družiny. Tím se vandrovník stane po předložení vandrovního pasu zaplněného potřebným počtem 72 + 2 razítek z jiných pohádkových zemí k registraci. V případě splnění podmínek uvedených v bodě 4 těchto pravidel bude rytíř pasován na člena Rytířské družiny na nejbližších Tolštejnských slavnostech. Takovému vandrovníkovi bude prodán nový Vandrovní pas TP, pokud o něj požádá, s 50% slevou.

Po splnění podmínek uvedených v bodě 4. a 5. bude do zaplněného pasu na list č. 20 otisknuto razítko člena Rytířské družiny pána Albrechta Berky z Dubé a tím bude ukončena platnost stávajícího pasu.

 

9.  Seznam poskytovatelů služeb Tolštejnského panství – je ročně aktualizovaný seznam všech komerčních i nekomerčních poskytovatelů služeb v cestovním ruchu, kteří jsou aktivně zapojeni do hry. Seznam je zveřejněn na www.tolstejnskepanstvi.cz, je též součástí pasu a mapy TP v tištěné podobě.

 

10.  U všech poskytovatelů služeb Tolštejnského panství zařazených do ročně aktualizovaného seznamu poskytovatelů získá účastník hry zdarma otisk razítka hry VPTP (po jeho vyžádání) od poskytovatele. Ten je povinen razítko poskytnout v případě, že držitel pasu u tohoto poskytovatele uhradí nějaké zakoupené zboží, jídlo, nápoj nebo službu.

 

11.  Mýta jsou místa (informační střediska, recepce hotelů  apod. označená  v seznamu  poskytovatelů služeb) v Tolštejnském panství, která umožňují nákup upomínkových předmětů, nových pasů a map. Zde jsou též k dostání aktualizované seznamy poskytovatelů zapojených do naší hry. Seznam včetně kontaktů je uveřejněn na www.tolstejnskepanstvi.cz.

 

12. Nový ročník hry Vandrování po Tolštejnském panství je vyhlášen vždy v den konání Tolštejnských slavností a končí slavnostmi následujícími.

 

13. Součástí hry na každý rok je:

–   aktualizovaný seznam poskytovatelů služeb

–   platná pravidla

–   seznam členů Rytířské družiny pána Berky z Dubé

-    mapa a pas Tolštejnského panství.

Erb Tolštejnského panství (příp. korouhev) – slouží k označení míst, kde obdržíte razítko do minipasu a vandrovního pasu.

 

 

Jsem dobrotivý loupežník Vilda, ochránce vandrovníků

na panství mého pána Albrechta Berky z Dubé,

a těším se na Tebe, že se tu potkáme při Tvých toulkách

po zdejším kraji.

Pro začátek si můžeš pořídit vandrovní minipas a

budeš-li tu chtít vandrovat i nadále, k tomu již slouží opravdový vandrovní pas. 

Staň se panošem, zemanem, rytířem nebo členem Rytířské družiny mého pána!

Jsi-li zvídavější a chceš-li vědět více,

mrkni na www.tolstejnskepanstvi.cz nebo brnkni na 412379336

a 724 785 655.

 

Portál cestovního ruchu.  Baner www.oponice-tolstejn.eu
pict
Napište nám
Váš email
pictopište prosím znaky do pole
pict
Doporučte nás
Váš email
Adresát

Spodní loga

Tolštejnské panství, webmaster: info@tolstejnskepanstvi.cz

©2012 | Designed by Karel Hybš | Powered on bubilegCMS v4.00L | Licence | Best in Mozilla Firefox Google Chrome