Přehledná interaktivní mapa.

Kalendář
červen 2020
TPoÚtStČtSoNe
23
1
2
3
4
5
6
7
24
8
9
10
11
12
13
14
25
15
16
17
18
19
20
21
26
22
23
24
25
26
27
28
27
29
30
Počasí

Začínáme

1. července 2017

pict

Video o Tolštejnském panství

 

 

Popis projektu Cyklotrek Tolštejn

23.7.14 14:49 | admin | 3166x

 

Cyklotrek Tolštejn je projekt, zaměřený na rozvoj stezek, šetrný k životnímu prostředí, budovaný na principech Zelených stezek Greenways, v turisticky atraktivním území Mikroregionu Tolštejn.

 

V projektu typu „Partnerství pro stezku“ byl vytvořen na bázi partnerství návrh sítě stezek (ve vazbě na Greenways) a jejich vybavenost, s nabídkou turistických atraktivit, návrh loga a návrh papírové i internetové propagace stezek.

 

Partnery projektu tvoří veřejná správa (Dobrovolný svazek obcí Tolštejn) a potenciální partneři z vymezeného území (neziskové organizace z oblasti sportu, tj. sportovní kluby, dále ochránci přírody, subjekty působící v oblasti cestovního ruchu, podnikatelé i jednotlivci).

 

Území Mikroregionu Tolštejn zasahuje do tří chráněných území: Národního parku České Švýcarsko, CHKO Labské pískovce a CHKO Lužické hory. Patří mezi lokality s nejčistším ovzduším v celé ČR.  V rámci České republiky leží při nejsevernějším okraji státu, na hranici se Spolkovou republikou Německo, resp. Svobodným státem Sasko.  Území Mikroregionu Tolštejn je součástí území Euroregionu Nisa.

 

V současné době je v územní působnosti Mikroregionu Tolštejn dílčím způsobem proznačena síť cyklotras, avšak ne zcela ideálně a ne zcela v souladu s požadavky a cíli „Strategického rozvojového dokumentu Mikroregionu Tolštejn“. Zásadním problémem v řešení bezmotorové dopravy v území mikroregionu je bezpečné překonání silnice 1. třidy 1/9 v prostoru Stožeckého sedla (častěji označovaného jako Šébr) v místech, kde prochází Lužickými horami hranice Libereckého a Ústeckého kraje.  

 

Postupně se tvoří vazby mezi potencionálními partnery řešeného území. Dané území má potenciál vytvořit partnerskou síť místních aktérů a zapojit je do tvorby místních a regionálních tzv. Zelených stezek.  Pro danou lokalitu je nyní k dispozici orientační mapa v odpovídající kvalitě pro cyklisty, ale i ostatní uživatele (místní občany, turisty, in-line bruslaře, běžkaře a další uživatele). Stezky a trasy budou postupně odpovídajícím způsobem vyznačeny a dostatečně propagovány tradičními (papírovou formou) i moderními (elektronickou formou) internetovými informačními nástroji.  Odpovídající propagace stezek a místních zajímavostí bude postupně tvořena na  informačních tabulích.

 

Snahou Dobrovolného svazku obcí Tolštejn je společně aktivovat činnosti pro vznik partnerství podél tras a stezek Tolštejnského cyklotreku a zabezpečit podmínky pro řízený, udržitelný a k přírodě šetrný rozvoj bezpečné nemotorové dopravy, která bude navázána na již realizované anebo připravované nadregionální akce jako je Nová Hřebenovka, Zelená cyklomagistrála Ploučnice v Libereckém kraji a Greenway Labe v Ústeckém kraji. Dnes tato koncepce v propojení mikroregionu chybí. Snahou mikroregionu Tolštejn je rozvinout aktivity k osvětě - k ochraně kulturního a přírodního dědictví mezi účastníky přepravy na pozadí vhodných příležitostí  jako je Den Země, Evropský týden mobility atp.               

 

Zapojování a informování veřejnosti probíhá prostřednictvím informačních materiálů, místních obecních zpravodajů, regionálního tisku a www prezentace.

 

Informační papírová skládačka cyklostezek bude k dispozici na turistických informačních centrech a na obecních úřadech.

 

 

Tolštejnský cyklotrek zahrnuje těchto 6 tras:

  • Okružní 61 km
  • Tisová 18 km
  • Houbová 9 km
  • Sirná 24 km
  • Rybničná 25 km
  • Jedlová 13 km

Portál cestovního ruchu.  Baner www.oponice-tolstejn.eu
pict
Napište nám
Váš email
pictopište prosím znaky do pole
pict
Doporučte nás
Váš email
Adresát

Spodní loga

Tolštejnské panství, webmaster: info@tolstejnskepanstvi.cz

©2012 | Designed by Karel Hybš | Powered on bubilegCMS v4.00L | Licence | Best in Mozilla Firefox Google Chrome